fbpx

KALEM (DHI) SAÇ EKİMİ


KALEM (DHI) SAC EKİM TEKNIGI Nedir ?

(DHI – DIRECT HAIR IMPLANT )

DHI saç ekim tekniği FUE saç ekim tekniği ile tamamen aynı aşamaları içermekte olup sadece kanal açma ve saç ekim aşamasında farklılık göstermektedir.

DHI tekniğinde de, kişinin kendi donör bölgesinden (kafanın ense tarafından, yüzün çene altı sakal bölgesinden, göğüsden veya vücudun kıl yönünden yoğun diğer başka bölgelerinden) alınan köklerin ihtiyaç duyulan bölgeye nakledilmesi (ekilmesi) ile gerçekleştirilir.

DHI saç ekim tekniğinde, kişinin donör bölgesindeki saç kökleri HAIR in EUROPA saç ekim uzmanlarımız tarafından mikro motor yardımıyla birer birer dokudan ayrıştırılır. Ayrıştırılmış olan bu saç kökleri toplanıp sayılarak, uygun koşullarda ekim zamanına kadar saklanır.

DHI Saç Ekim Tekniğinin Aşamaları nelerdir ?
1.ALIM

1.A- DONÖR BÖLGEYE ANESTEZİ YAPILMASI
1.B- SAÇ KÖKLERİNİ DOKUDAN AYRIŞTIRMA
1.C- SAÇ KÖKLERİNİ TOPLAMA

2. EKIM

2.A- SAÇ EKİM BÖLGESİNE ANESTEZİ YAPILMASI
2.B- KANAL AÇMA
2.C- SAÇ EKİMİ

AÇIKLAMALAR;
1.A- DONÖR BÖLGEYE ANESTEZİ YAPILMASI;

Saç nakli yapılacak kişinin donör bölgesine son derece tecrübeli ve sağlık personeli olan Hair in Europa saç ekim uzmanlarımız tarafından lokal anestezi ilaçları enjekte edilir. Bu ilaçlar hepimizin yakından bildiği üzere diş doktorlarının da çene bölgesini uyuşturmak için kullandığı ilaçlardır.

Bu ilaçlar uzman sağlıkçı ve saç ekim personeli tarafından kullanılmalıdır. Yanlış miktarda ve dozaj da kullanılacak olan bu ilaçlar hastanın kafa derisine telafisi mümkün olmayan zararlar verebilir.

 

 

1.B- SAÇ KÖKLERİNİ DOKUDAN AYRIŞTIRMA;

Bu aşamada kişinin donör bölgesindeki saç kökleri alanında uzman ve son derece tecrübeli sağlıkçı saç ekim uzmanlarımız tarafından mikro motor yardımıyla birer birer dokudan ayrıştırılır.

Bu işlem esnasında son derece tecrübeli ve yetenekli saç ekim uzmanları dokularınıza zarar vermeden bu işlemi gerçekleştirir. Aksi takdirde hastanın ense bölgesi (alım yapılan bu alanda), yara benzeri doku hasarı meydana gelecek, buna bağlı olarak hastanın ensesinde büyük kozmetik sıkıntılar oluşacaktır.

 

 

1.C- SAÇ KÖKLERİNİ TOPLAMA;

Bu aşamada ise Hair in Europa saç ekim uzmanlarımiz tarafından ayrıştırılmış olan bu kökler toplanıp uygun koşullarda saklanarak, bekletilir.

Toplama işlemini yapan tecrübeli saç ekim personeli bu kökleri yerinden çıkartırken son derece nazik davranmalı köklere zarar vermemeli ve toplamış olduğu kökleri sayarak saklama koşullarında bekletmelidir.

 

2.A- SAÇ EKİM BÖLGESİNE ANESTEZİ YAPILMASI;

Yine, Saç nakli yapılacak kişinin nakil bölgesine son derece tecrübeli ve sağlık personeli olan saç ekim uzmanlarımız tarafından lokal anestezi ilaçları enjekte edilir. Bu ilaçlar hepimizin yakından bildiği üzere diş doktorlarının da çene bölgesini uyuşturmak için kullandığı ilaçlardır.

Bu ilaçlar uzman sağlıkçı ve saç ekim personeli tarafından kullanılmalıdır. Yanlış miktarda ve dozaj da kullanılacak olan bu ilaçlar hastanın kafa derisine telafisi mümkün olmayan zararlar verir.

 

 

2.B- KANAL AÇMA

DHI saç ekim tekniğinde kanal açma işlemi saç nakil yani saç ekim işlemi ile aynı anda gerçekleşmektedir.

Bu aşamada hair in europa saç ekim uzmanlarımızdan bazıları, hastadan alınan saç köklerini kalem diye adlandırılan bir implanter (enjekte edici) içerisine yerleştirirken başka saç ekim uzmanı bu kalemleri (CHOI IMPLANTER) saç kökünün yerleştireceğini noktaya bastırmak suretiyle saç köklerini yerine nakleder (eker).

Nakledilen (ekilen) her bir saç kökünün konumu sağlıkçı hair in europa saç ekim uzmanımız tarafından üç boyutlu olarak çok doğru hesaplanır. Bu kökler,

-doğru yönde
-doğru derinlikte
-doğru yataylıkta olmalıdır.

Aksi takdirde ekilen saçlar vücuda uyum sağlayarak yeniden çıksa bile suni yani peruk benzeri bir görüntü söz konusu olacaktır ve hizmet alan kişi memnun kalmayacaktır.

 

 

2.C- SAÇ EKİM AŞAMASI;

Sağlıkçı saç ekim uzmanlarımız bu işlem esnasında, saç köklerine, son derece nazik davranır. Uzmanlarımız Saç köklerinin zarar görmesini engelleyecek şekilde, kırmadan bükmeden, saç kökünü hırpalamadan, zedelemeden saç nakil (CHOI IMPLANTER) kalemlerine yerleştirir.

Bu hususlara dikkat edilmeden ekilen zarar görmüş Saç kökü, hem doku içerisinde yeniden canlanmayacak, hem de kişinin saç derisi içerisinde sivilce benzeri büyük iltihaplanmalara yol açacağından, daha önceden var olan ya da yeni ekilen saç köklerine zarar verecektir.

 

 

DHI / KALEM Saç Ekim Tekniğinin Dezavantajları;

1- DHI Saç nakil (ekim) tekniği ile işlem gören kişi 1 seansta ortalama 2000 kök saç ektirebilir

2- DHI operasyonuna katılması gereken sağlıkçı personel sayısı daha fazladır
Bu sebeple maliyet açısından daha yüksek ücretler söz konusudur

 

 

DHI / KALEM Saç Ekim Tekniğinin Avantajları;

1- DHI saç ekim operasyonu sonrasında kişinin Kozmetik görüntüsünde ciddi bir değişiklik olmaz.

Bu sebeple daha çok toplum önünde, televizyonda, medyatik olan yada ünlü diğer kişilerce tercih edilir.

İstanbul’da Dhi Saç Ekimi Yaptırmak isterseniz, Hair in Europa doğru seçim olacaktır.