fbpx

FUE SAC EKİMİ


FUE SAÇ EKİM TEKNİĞİ Nedir?

Aşamaları Nelerdir?  Nerede Yaptırılır?

( FUE – FOLLICULAR UNIT EXTRACTION – HAIR TRANSPLANT )

Bu saç ekim tekniği kişinin kendi donör bölgesinden (kafanın ense tarafından, yüzün çene altı sakal bölgesinden, göğüsden veya vücudun kıl yönünden yoğun diğer başka bölgelerinden) alınan köklerin ihtiyaç duyulan bölgeye nakledilmesi (ekilmesi) ile gerçekleştirilir. Ayrıca Hair in Europa sizlere Fue Saç Ekim Tekniği ile Hizmet vermektedir.

Bu saç ekim tekniğinde, kişinin donör bölgesindeki saç kökleri Hair in Europa Saç ekim uzmanları tarafından mikro motor yardımıyla birer birer dokudan ayrıştırılır. Hair in Europa Saç ekim uzmanları tarafından ayrıştırılmış olan bu kökler toplanıp uygun koşullarda saklanarak ekilecek bölge hazırlanana kadar uygun koşullarda bekletilir.

Donör bölgeden saç köklerini ayrıştırma ve toplama sonrasında sırada ekim yapılacak kafa bölgesine kanal açma işlemi vardır.

İşlemin Aşamaları

Hair in Europa Uzmanları Tarafından, ALIM (DONÖR) BÖLGEYE ANESTEZİ

Hair in Europa Uzmanları Tarafından, SAÇ KÖKLERİNİ DOKUDAN AYRIŞTIRMA

Hair in Europa Uzmanları Tarafından, SAÇ KÖKLERİNİ TOPLAMA

Hair in Europa Uzmanları Tarafından, SAÇ NAKİL BÖLGESİNE ANESTEZİ

Hair in Europa Uzmanları Tarafından, KANAL AÇMA

Hair in Europa Uzmanları Tarafından, SAÇ NAKLİ

ALIM (DONÖR) BÖLGESİNE ANESTEZİ;

Saç nakli yapılacak kişinin donör bölgesine son derece tecrübeli ve sağlık personeli olan hair in europa saç ekim uzmanlarımız tarafından lokal anestezi ilaçları enjekte edilir. Bu ilaçlar hepimizin yakından bildiği üzere diş doktorlarının da çene bölgesini uyuşturmak için kullandığı ilaçlardır.

Bu ilaçlar uzman sağlıkçı ve saç ekim personeli tarafından kullanılmalıdır. Yanlış miktarda ve dozaj da kullanılacak olan bu ilaçlar hastanın kafa derisine telafisi mümkün olmayan zararlar verir. Sizlere Saç Ekimi Konusunda Hair in Europa doğru hizmeti verir.

SAÇ KÖKLERİNİ DOKUDAN AYRIŞTIRMA;

Bu aşamada kişinin donör bölgesindeki saç kökleri alanında uzman ve son derece tecrübeli sağlıkçı saç ekim uzmanlarımız tarafından mikro motor yardımıyla birer birer dokudan ayrıştırılır. Bu işlem esnasında son derece tecrübeli ve yetenekli saç ekim uzmanlarımız dokularınıza zarar vermeden bu işlemi gerçekleştirir. Aksi takdirde hastanın ense bölgesi (alım yapılan bu alanda), yara benzeri doku hasarı meydana gelecek, buna bağlı olarak hastanın buradaki saçlarında büyük kozmetik sıkıntılar oluşacaktır.

SAÇ KÖKLERİNİ TOPLAMA;

Bu aşamada ise Hair in Europa saç ekim uzmanları tarafından ayrıştırılmış olan bu kökler toplanıp uygun koşullarda saklanarak ekilecek bölge kanal işlemi ile hazırlanana kadar uygun koşullarda bekletilir.

Toplama işlemini yapan tecrübeli saç ekim personeli bu kökleri yerinden çıkartırken son derece nazik davranmalı köklere zarar vermemeli ve toplamış olduğu kökleri sayarak saklama koşullarında bekletmelidir.

EKİM (DONÖR) BÖLGESİNE ANESTEZİ;

Yine, Saç nakli (ekimi) yapılacak kişinin nakil bölgesine son derece tecrübeli ve sağlık personeli olan saç ekim uzmanlarımız tarafından lokal anestezi ilaçları enjekte edilir. Bu ilaçlar hepimizin yakından bildiği üzere diş doktorlarının da çene bölgesini uyuşturmak için kullandığı ilaçlardır.

Bu ilaçlar uzman sağlıkçı ve saç ekim personeli tarafından kullanılmalıdır. Yanlış miktarda ve dozaj da kullanılacak olan bu ilaçlar hastanın kafa derisine telafisi mümkün olmayan zararlar verir.

KANAL AÇMA AŞAMASI;

Bu saç ekim tekniğinde kanal açma işlemi kişinin saç köklerinin uzunluğuna kalınlığına ve genişliğine uygun olarak ayarlanabilen mikro seviyede delici keskin minik aletler ile yapılır.

Kanal açma işlemi sırasında saç ekim uzmanı, ekilecek her bir saç kökünün yerini ve yönünü üç boyutlu olarak hesaplamak ve;

-doğru yönde

-doğru derinlikte

-doğru yataylıkta

kanal açarak ayarlamalıdır.

Aksi takdirde ekilen saçlar vücuda uyum sağlayarak yeniden çıksa bile suni yani peruk benzeri bir görüntü söz konusu olacağından hasta memnuniyeti oluşmayacaktır.

SAÇ EKİM (NAKİL) İŞLEMİ;

Bu aşamada saç ekim uzmanı tecrübeli sağlıkçı personelimiz hastanın donör bölgeden alınan son derece nazikçe ve uygun şartlarda saklanan saç köklerini açılan kanallara yerleştirir.

Sağlıkçı saç ekim uzmanlarımız Bu işlem esnasında, saç köklerine son derece nazik davranarak, saç köklerinin zarar görmesini engelleyecek şekilde, kırmadan, bükmeden, saç kökünü hırpalamadan, zedelemeden yerlerine yerleştirir.

Bu hususlara dikkat edilmeden ekilen zarar görmüş Saç kökü, hem doku içerisinde yeniden canlanmayacak, hem de kişinin saç derisi içerisinde sivilce benzeri büyük iltihaplanmalara yol açacağından, daha önceden var olan ya da yeni ekilen saç köklerine zarar verecektir

Bu Tekniğin Dezavantajları;

Bu saç ekim tekniğinde dezavantaj saç ekimi operasyonu yaptıran kişinin saçlarına dair, kozmetik görüntüsünde, ilk 10 günlük süre zarfında dikkat çekici değişiklik ön plana çıkmasıdır.

Bu saç ekim tekniğinin avantajları;

1- Tek seans içerisinde yüksek sayıda saç ekimine imkan sunması,

2- Maliyet yönünden daha uygun fiyatlı olması,

3- Operasyon süresinin diğer yöntemlere göre daha kısa olması.

4- Hastadan alınan saç köklerinin kısa süren bu operasyon sayesinde vücut dokusu dışında daha az beklemesi. Bu sebeple ekilen saçların yogunluk ve kalitesinin uste seviyelere çıkması.