fbpx

KAŞ EKİMİ


KAŞ EKİMİ

( EYEBROW TRANSPLANT )

Kaş Ekimi Nedir ? Kaş Ekimi Nasıl Yapılır ?

Kaş nakil (ekim) tekniği kişinin kendi donör bölgesinden (kafanın ense tarafından) alınan köklerin ihtiyaç duyulan kaş bölgesine nakledilmesi (ekilmesi) ile gerçekleştirilir.

Daha çok kadınların tercih ettiği Kaş Ekim işleminde alınacak kökler kafanın ense tarafındaki saçlardan, bu saçları tamamen kesmeden, sadece dişaridan görünmeyecek kadar küçük bir pencere açarak elde edilir. Böylece Kaş ekimi yaptıracak kadın hasta saçlarına zarar vermeden bu operasyonu elde etmiş olur.

Kaş ekim tekniğinde, kişinin donör bölgesindeki saç kökleri, saç ekim uzmanları tarafından mikro motor yardımıyla birer birer dokudan ayrıştırılır.Hair in europa saç ekim uzmanları tarafından ayrıştırılmış olan bu kökler toplanıp sayılarak, uygun koşullarda saklanır.

Donör bölgeden saç köklerini ayrıştırma, toplama ve sayım sonrasında sırada ekim yapılacak Kaş bölgesine kanal açma işlemi vardır. Bu kanal açma işlemi özel Kaş ekimi için üretilmiş aletler ile gerçekleştirilir. Kaş nakli (ekimi) yapılan dokularda açılacak olan kanalların derinliği genişliği ve yüksekliği bu aletler sayesinde hesaplanarak belirlenir.

Kaş Ekim İşleminin Aşamaları Aşağıdaki Gibidir;

ALIM (DONÖR) BÖLGEYE ANESTEZİ

SAÇ KÖKLERİNİ DOKUDAN AYRIŞTIRMA

SAÇ KÖKLERİNİ TOPLAMA

KAŞ NAKİL BÖLGESİNE ANESTEZİ

FUE KANAL AÇMA

KAŞ NAKLİ

ALIM (DONÖR) BÖLGEYE ANESTEZİ;

Kaş nakli yapılacak kişinin donör bölgesine son derece tecrübeli ve sağlık personeli olan saç ekim uzmanlarımız tarafından lokal anestezi ilaçları enjekte edilir. Bu ilaçlar hepimizin yakından bildiği üzere diş doktorlarının da çene bölgesini uyuşturmak için kullandığı ilaçlardır.

Bu ilaçlar uzman sağlıkçı ve saç ekim personeli tarafından kullanılmalıdır. Yanlış miktarda ve dozaj da kullanılacak olan bu ilaçlar hastanın Kaş bölgesine telafisi mümkün olmayan zararlar verebilir.

SAÇ KÖKLERİNİ DOKUDAN AYRIŞTIRMA;

Bu aşamada kişinin donör bölgesindeki saç kökleri alanında uzman ve son derece tecrübeli sağlıkçı saç ekim uzmanlarımız tarafından mikro motor yardımıyla birer birer dokudan ayrıştırılır. Bu işlem esnasında son derece tecrübeli ve yetenekli saç ekim uzmanları dokularınıza zarar vermeden bu işlemi gerçekleştirmek zorundadır. Aksi takdirde saçınızın ense bölgesi olan ve alım yapılan bu alanda, yara benzeri doku hasarı meydana gelecek, buna bağlı olarak hastanın ensesinde büyük kozmetik sıkıntılar oluşacaktır.

SAÇ KÖKLERİNİ TOPLAMA;

Bu aşamada ise saç ekim uzmanları tarafından ayrıştırılmış olan bu kökler toplanıp sayılarak kanal acma işlemi bitene kadar uygun koşullarda bekletilir.

Kök toplama işlemini yapan tecrübeli saç ekim personelimiz, bu kökleri yerinden çıkartırken son derece nazik davranır, köklere zarar vermez ve toplamış olduğu kökleri sayarak saklama koşullarına şekilde bekletir.

NAKİL (EKİM) BÖLGESİNE ANESTEZİ;

Kaş nakli yapılacak kişinin nakil bölgesine son derece tecrübeli ve sağlık personeli olan saç ekim uzmanlarımız tarafından lokal anestezi ilaçları enjekte edilir. Bu ilaçlar hepimizin yakından bildiği üzere diş doktorlarının da çene bölgesini uyuşturmak için kullandığı ilaçlardır.

Bu ilaçlar uzman sağlıkçı ve saç ekim personeli tarafından kullanılmalıdır. Yanlış miktarda ve dozaj da kullanılacak olan bu ilaçlar hastanın kaş veya yüz derisine telafisi mümkün olmayan zararlar verebilir.

KANAL AÇMA AŞAMASI;

FUE Kaş ekim tekniğinde kanal açma işlemi kişinin saç köklerinin uzunluğuna, kalınlığına ve genişliğine uygun olarak seçilen, kaş ekim işlemi için özel olarak üretilmiş mikro seviyedek minik delici aletler ile yapılır.

Kanal açma işlemi sırasında saç ekim uzmanımız, ekilecek her bir kaş kökünün yerini üç boyutlu olarak hesaplar. Bu işlemi;

-doğru yönde

-doğru derinlikte

-doğru yataylıkta

kanal açarak yapmar.

Aksi takdirde ekilen kaşlar vücuda uyum sağlayarak yeniden uzasa bile suni ve doğal olmayan bir görüntü söz konusu olacaktır.

KAŞ NAKİL (EKİM) IŞLEMİ

Bu aşamada saç ekim uzmanı tecrübeli sağlıkçı personelimiz hastanın donör bölgesinden alınan son derece nazikçe ve uygun şartlarda saklanan saç köklerini açılan kanallara yerleştirir.

Hair in Europa’daki Güvenilir Sağlıkçı Saç Ekim Uzmanlarımız Bu işlem esnasında, saç köklerine, son derece nazik davranarak, saç köklerinin zarar görmesini engelleyecek şekilde, kırmadan bükmeden, saç kökünü hırpalamadan, zedelemeden yerlerine yerleştirir.

Bu hususlara dikkat edilmeden ekilen zarar görmüş Saç kökü, hem doku içerisinde yeniden canlanmayacak, hem de kişinin kaş derisi içerisinde sivilce benzeri büyük iltihaplanmaya yol açacağından, daha önceden var olan ya da yeni ekilen kaş köklerine zarar verecektir.

Kaş Ekiminin Avantajları Nedir?

1- Tek seans içerisinde yüksek sayıda kaş ekimine imkan sunması,

2- maliyet yönünden DHI ve SAPPHIRE tekniğinden den daha uygun maliyetli olması,

3- operasyon suresinin DHI yontemine göre daha kısa sürmesi

4- hastadan alınan saç köklerinin kısa süren bu operasyon sayesinde vücut dokusu dışında daha az beklemesi. Bu sebeple ekilen kaş köklerinin yogunluk ve kalitesinin üste seviyelere çıkması.

Peki ya dezavantajları nelerdir? ;

1- Kaş nakil (ekim) tekniğinde dezavantaj;

kaş ekimi operasyonu yaptıran kişinin kaş bölgesine dair, kozmetik görüntüsünde, ilk 10 günlük süre zarfında az da olsa görsel bir değişiklik olmasıdır.