fbpx

PERKUTAN SAÇ EKİMİ


PERKUTAN SAÇ EKİM TEKNİĞİ Nedir ?

( ÖZEL İĞNE TEKNİĞİ)

 

Perkutan saç ekim tekniği FUE saç ekim tekniği ile bire bir aynı aşamaları içerir. Kişinin kendi donör bölgesinden (kafanın ense tarafından, yüzün çene altı sakal bölgesinden, göğsüden veya vücudun kıl yönünden yoğun diğer başka bölgelerinden) alınan köklerin ihtiyaç duyulan bölgeye nakledilmesi (ekilmesi) ile gerçekleştirilir.

Bu saç ekim tekniğinde, kişinin donör bölgesindeki saç kökleri, HAIR in EUROPA saç ekim uzmanlarımız tarafından mikro motor yardımıyla birer birer dokudan ayrıştırılır. Saç ekim uzmanlarımız tarafından ayrıştırılan bu kökler toplanıp sayılarak, ekilecek bölge hazırlanana kadar uygun koşullarda saklanır.

Donör bölgeden saç köklerini ayrıştırma ve toplama sonrasında sırada saç nakil (ekim) yapılacak kafa bölgesine kanal açma işlemi vardır. Bu kanal açma işlemi bu tekniğe özel saç ekimi için üretilmiş iğneler ile gerçekleştirilir. Saç nakli (ekimi) yapılan dokularda minimum seviyede hasara yol açan bu teknik ile iyileşme süreci daha hızlı ve nakledilen (ekilen) saç köklerinde oluşan mikro seviyedeki görsel bozukluklar çok daha azdır.

 

Perkutan Saç Ekim Tekniğinin Aşamaları Nelerdir ?

Saç Köklerinin Alınacağı Bölgeye Anestezi Yapılması

Saç Köklerini FUE yöntemi ile Dokudan Ayrıştırılması

Ayrıştırılan Saç Köklerinin Toplanması

Saç Ekilecek Bölgeye Anestezi Yapılması

Saç Ekilecek Bölgeye Özel İğneler ile Kanal Açma İşlemi

Saç Ekim Aşaması

 

Perkutan Saç Ekim Tekniğinin Avantajları;

1- Tek seans içerisinde yüksek sayıda saç ekimine imkan sunması,

2- Maliyet yönünden DHI ve SAPPHIRE den daha uygun olması,

3- Operasyon suresinin DHI yöntemine göre daha kısa sürmesi

4- Hastadan alınan saç köklerinin kısa süren bu operasyon sayesinde vücut dokusu dışında daha az beklemesi. Bu sebeple ekilen saçların yogunluk ve kalitesinin uste seviyelere çıkması.

 

Bu saç ekim tekniğinin dezavantajları;

1- Bu saç ekim tekniğinde dezavantaj saç ekimi operasyonu yaptıran kişinin saçlarına dair, kozmetik görüntüsünde, ilk 10 günlük süre zarfında dikkat çekici değişiklik ön plana çıkmasıdır.

2- Kullanılan özel saç ekim uçlarının fiyatları dolayısıyla operasyon maliyeti kısıtlı da olsa yükselir.

Hair in Europa Saç Ekimi Konusunda Istanbul’da Sizlere Hizmet Vermektedir.