fbpx

SAKAL BIYIK EKİMİ


SAKAL/BIYIK EKİMİ

( BEARD TRANSPLANT )

Sakal ve Bıyık Ekimi Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Sakal nakli (ekimi); kişinin kendi donör bölgesinden (kafanın ense tarafından, göğüsden veya vücudun kıl yönünden yoğun diğer başka bölgelerinden) alınan köklerin ihtiyaç duyulan sakal/bıyık bölgesine ekilmesi ile gerçekleştirilir.

Bu sakal/bıyık ekim tekniğinde, kişinin donör bölgesindeki saç kökleri hair in europa saç ekim uzmanlarımız tarafından mikro motor yardımıyla birer birer dokudan ayrıştırılır. Saç ekim uzmanlarımız tarafından ayrıştırılmış olan bu kökler toplanıp sayılarak, uygun koşullarda saklanır.

Donör bölgeden saç köklerini ayrıştırma, toplama ve sayım sonrasında sırada ekim yapılacak sakal/bıyık bölgesine kanal açma işlemi vardır. Bu kanal açma işlemi özel sakal/bıyık ekimi için üretilmiş aletler ile gerçekleştirilir. Sakal/bıyık nakli (ekimi) yapılan dokularda açılacak olan kanalların derinliği genişliği ve yüksekliği bu aletler sayesinde hesaplanarak belirlenir.

Bu Tekniğin AŞAMALARI;

ALIM (DONÖR) BÖLGEYE ANESTEZİ

SAÇ KÖKLERİNİ DOKUDAN AYRIŞTIRMA

SAÇ KÖKLERİNİ TOPLAMA

SAKAL/BIYIK NAKİL BÖLGESİNE ANESTEZİ

FUE KANAL AÇMA

SAKAL/BIYIK NAKLİ

ALIM (DONÖR) BÖLGEYE ANESTEZİ;

sakal/bıyık nakli yapılacak kişinin donör bölgesine son derece tecrübeli ve sağlık personeli olan saç ekim uzmanlarımız tarafından lokal anestezi ilaçları enjekte edilir. Bu ilaçlar hepimizin yakından bildiği üzere diş doktorlarının da çene bölgesini uyuşturmak için kullandığı ilaçlardır.

Bu ilaçlar uzman sağlıkçı ve saç ekim personeli tarafından kullanılmalıdır. Yanlış miktarda ve dozaj da kullanılacak olan bu ilaçlar hastanın kafa derisine telafisi mümkün olmayan zarar verebilir.

SAÇ KÖKLERİNİ DOKUDAN AYRIŞTIRMA;

Bu aşamada kişinin donör bölgesindeki saç kökleri alanında uzman ve son derece tecrübeli sağlıkçı saç ekim uzmanlarımız tarafından mikro motor yardımıyla birer birer dokudan ayrıştırılır. Bu işlem esnasında saç ekim uzmanlarımız hastanin dokularına zarar vermeden bu işlemi gerçekleştirir. Aksi takdirde hastanın saçının ense bölgesinde (alım yapılan alanda), yara benzeri doku hasarı meydana gelecek, buna bağlı olarak hastanın ensesinde büyük kozmetik sıkıntılar oluşacaktır.

SAÇ KÖKLERİNİ TOPLAMA;

Bu aşamada ise saç ekim uzmanları tarafından ayrıştırılmış olan bu kökler toplanıp sayılarak uygun koşullarda saklanır. Bu kökler saç nakil edilecek (ekilecek) bölgeye kanal açılana kadar uygun koşullarda bekletmelidir.

Toplama işlemini yapan tecrübeli saç ekim personeli bu kökleri yerinden çıkartırken son derece nazik davranmalı, köklere zarar vermemeli ve toplamış olduğu kökleri sayarak uygun saklama koşullarında beklenmelidir.

NAKİL (EKİM) BÖLGESİNE ANESTEZİ;

Sakal/bıyık nakli yapılacak kişinin nakil bölgesine son derece tecrübeli ve sağlık personeli olan hair in europa saç ekim uzmanlarımız tarafından lokal anestezi ilaçları enjekte edilir. Bu ilaçlar hepimizin yakından bildiği üzere diş doktorlarının da çene bölgesini uyuşturmak için kullandığı ilaçlardır.

Bu ilaçlar uzman sağlıkçı ve saç ekim personeli tarafından kullanılmalıdır. Yanlış miktarda ve dozaj da kullanılacak olan bu ilaçlar hastanın kafa derisine telafisi mümkün olmayan zararlar verir.

KANAL AÇMA AŞAMASI;

FUE sakal/bıyık ekim tekniğinde kanal açma işlemi kişinin saç köklerinin uzunluğuna kalınlığına ve genişliğine uygun olarak seçilen bu işlemler için özel olarak üretilmiş mikro seviyedek minik delici aletler ile yapılır.

Kanal açma işlemi sırasında saç ekim uzmanı, ekilecek her bir sakal/bıyık kökünün yerini ve konumunu üç boyutlu olarak hesaplar. Bu detay;

-doğru yönde

-doğru derinlikte

-doğru yataylıkta

kanal açarak yapmalır. Hair in europa size en doğru şekilde bu hizmeti verir.

Aksi takdirde ekilen sakal/bıyıklar vücuda uyum sağlayarak yeniden uzasa bile suni, yani peruk benzeri bir görüntü söz konusu olacaktır.

SAKAL/BIYIK NAKIL (EKİM) IŞLEMİ

Bu aşamada Hair in europa saç ekim uzmanı tecrübeli sağlıkçı personelimiz hastanın donör bölgesinden alınan son derece nazikçe ve uygun şartlarda saklanan saç köklerini açılan kanallara yerleştirir.

Sağlıkçı saç nakil (ekim) uzmanlarımız bu işlem esnasında, saç köklerine, son derece nazik davranır. Saç köklerinin zarar görmesini engelleyecek şekilde, kırmadan bükmeden, saç kökünü hırpalamadan, zedelemeden yerlerine yerleştirler.

Bu hususlara dikkat edilmeden ekilen zarar görmüş cansız saç kökü, hem doku içerisinde yeniden canlanmayacak, hem de kişinin sakal/bıyık derisi içerisinde sivilce benzeri büyük iltihaplanmaya yol açacağından, daha önceden var olan ya da yeni ekilen sakal/bıyık köklerine zarar verecektir

Bu Tekniğin Avantajları;

1- Tek seans içerisinde yüksek sayıda sakal/bıyık ekimine imkan sunması,

2- maliyet yönünden DHI ve SAPPHIRE tekniğinden den daha uygun maliyetli olması,

3- operasyon suresinin DHI yontemine göre daha kısa sürmesi

4- hastadan alınan saç köklerinin kısa süren bu operasyon sayesinde vücut dokusu dışında daha az beklemesi. Bu sebeple ekilen sakal/bıyık koklerinin yogunluk ve kalitesinin üste seviyelere çıkması.

Bu nakil (ekim) tekniğinde dezavantaj, sakal/bıyık ekimi operasyonu yaptıran kişinin sakal/bıyık bölgesi kozmetik görüntüsünde, ilk 10 günlük süre zarfında az da olsa bir değişiklik olması.