fbpx

SAPPHİRE SAÇ EKİMİ


SAPPHIRE SAÇ EKİM TEKNİĞİ Nedir ?

( KRİSTAL UÇ SAÇ EKİMİ )

 

Sapphire saç ekim tekniğinde asamalar FUE tekniği ike birebir aynıdır. Kişinin kendi donör bölgesinden (kafanın ense tarafından, yüzün çene altı sakal bölgesinden, göğüsten veya vücudun kıl yönünden yoğun diğer başka bölgelerinden) alınan köklerin ihtiyaç duyulan bölgeye ekilmesi ile gerçekleştirilir.

Sapphire saç ekim tekniğinde, kişinin donör bölgesindeki saç kökleri HAIR in EUROPA saç ekim uzmanları tarafından mikro motor yardımıyla birer birer dokudan ayrıştırılır. saç ekim uzmanları tarafından ayrıştırılmış olan bu kökler toplanıp uygun koşullarda saklanarak ekilecek bölge hazırlanana kadar uygun koşullarda bekletilir.

Donör bölgeden saç köklerini ayrıştırma ve toplama sonrasında sırada saç nakil (ekim) yapılacak kafa bölgesine kanal açma işlemi vardır. Bu kanal açma işlemi özel saç ekimi için üretilmiş kristal iğneler ( SAPPHIRE ) ile gerçekleştirilir. Saç nakli (ekimi) yapılan dokularda minimum seviyede hasara yol açan bu teknik ile iyileşme süreci çok daha hızlı ve nakledilen (ekilen) saç köklerinde oluşan mikro seviyedeki görsel bozukluklar çok daha az seviyededir.

Kristal Uç Saç Ekiminin Aşamaları nelerdir ?

1- ALIM

1.A- ALIM (DONÖR) BÖLGEYE ANESTEZİ YAPILMASI

1.B- SAÇ KÖKLERİNİ DOKUDAN AYRIŞTIRMA

1.C- SAÇ KÖKLERİNİ TOPLAMA

 

2- EKİM

2.A- SAÇ NAKİL BÖLGESİNE ANESTEZİ YAPILMASI

2.B- SAPPHIRE İLE KANAL AÇMA

2.C- SAÇ NAKLİ

 

1.A- ALIM (DONÖR) BÖLGEYE ANESTEZİ YAPILMASI;

Saç nakli yapılacak kişinin donör bölgesine son derece tecrübeli ve sağlık personeli olan HAIR in EUROPA saç ekim uzmanlarımız tarafından lokal anestezi ilaçları enjekte edilir. Bu ilaçlar hepimizin yakından bildiği üzere diş doktorlarının da çene bölgesini uyuşturmak için kullandığı ilaçlardır.

Bu ilaçlar uzman sağlıkçı ve saç ekim personeli tarafından kullanılmalıdır. Yanlış miktarda ve dozajda kullanılacak olan bu ilaçlar hastanın kafa derisine telafisi mümkün olmayan zararlar verir.

 

1.B- SAÇ KÖKLERİNİ DOKUDAN AYRIŞTIRMA;

Bu aşamada kişinin donör bölgesindeki saç kökleri alanında uzman ve son derece tecrübeli sağlıkçı saç ekim uzmanlarımız tarafından mikro motor yardımıyla birer birer dokudan ayrıştırılır. Bu işlem esnasında son derece tecrübeli ve yetenekli saç ekim uzmanları dokularınıza zarar vermeden bu işlemi gerçekleştirmek zorundadır. Aksi takdirde saçınızın ense bölgesi olan ve alım yapılan bu alanda, yara benzeri doku hasarı meydana gelecek, buna bağlı olarak hastanın ensesinde büyük kozmetik sıkıntılar oluşacaktır.

 

1.C- SAÇ KÖKLERİNİ TOPLAMA;

Bu aşamada ise saç ekim uzmanları tarafından ayrıştırılmış olan bu kökler toplanıp uygun koşullarda saklanarak ekilecek bölge kanal işlemi ile hazırlanana kadar uygun koşullarda bekletilir.

Toplama işlemini yapan tecrübeli saç ekim personeli bu kökleri yerinden çıkartırken son derece nazik davranmalı Kürtlere zarar vermemeli ve toplamış olduğu kökleri sayarak saklama koşullarında beklenmelidir.

 

2.A- ALIM (DONÖR) BÖLGEYE ANESTEZİ YAPILMASI;

Yine, Saç nakli yapılacak kişinin nakil bölgesine son derece tecrübeli ve sağlık personeli olan saç ekim uzmanlarımız tarafından lokal anestezi ilaçları enjekte edilir. Bu ilaçlar hepimizin yakından bildiği üzere diş doktorlarının da çene bölgesini uyuşturmak için kullandığı ilaçlardır.

Bu ilaçlar uzman sağlıkçı ve saç ekim personeli tarafından kullanılmalıdır. Yanlış miktarda ve dozaj da kullanılacak olan bu ilaçlar hastanın kafa derisine telafisi mümkün olmayan zararlar verir.

 

2.B- KRISTAL (SAPPHIRE) KANAL AÇMA AŞAMASI;

Bu saç ekim tekniğinde kanal açma işlemi kişinin saç köklerinin uzunluğuna kalınlığına ve genişliğine uygun olarak seçilen igne benzeri benzeri kristal (sapphire) aletler ile yapılır.

Kanal açma işlemi sırasında saç ekim uzmanı, ekilecek her bir saç kökünün yerini üç boyutlu olarak hesaplamak ve;

-doğru yönde

-doğru derinlikte

-doğru yataylıkta

kanal açarak yapmalıdır.

Aksi takdirde ekilen saçlar vücuda uyum sağlayarak yeniden çıksa bile suni yani peruk benzeri bir görüntü söz konusu olacaktır.

 

2.C- SAÇ EKİM (NAKİL) İŞLEMİ

Bu aşamada saç ekim uzmanı tecrübeli sağlıkçı personelimiz hastanın donör bölgesinden alınan son derece nazikçe ve uygun şartlarda saklanan saç köklerini açılan kanallara yerleştirir.

Sağlıkçı saç nakil (ekim) uzmanlarımız bu işlem esnasında, saç köklerine, son derece nazik davranır. Saç köklerinin zarar görmesini engelleyecek şekilde, kırmadan bükmeden, saç kökünü hırpalamadan, zedelemeden yerlerine yerleştirir.

Bu hususlara dikkat edilmeden ekilen zarar görmüş Saç kökü, hem doku içerisinde yeniden canlanmayacak, hem de kişinin saç derisi içerisinde sivilce benzeri büyük iltihaplanmaya yol açacağından, daha önceden var olan ya da yeni ekilen saç köklerine zarar verecektir

Işlem ortalama 6 ila 9 saat arası zaman alır.

 

 

KRISTAL UÇ (SAPPHIRE)

saç ekim tekniğinin Dezavantajları;

1- Bu saç ekim tekniğinde dezavantaj saç ekimi operasyonu yaptıran kişinin saçlarına dair, kozmetik görüntüsünde, ilk 10 günlük süre zarfında az da olsa dikkat çekici değişiklik olmasıdır.

2- Kullanılan özel kristal ( SAPPHIRE ) saç ekim iğnelerinin fiyatları dolayısıyla operasyon maliyeti yükselir.

 

 

KRISTAL UÇ (SAPPHIRE)

Saç Ekim Tekniğinin Avantajları;

1- Tek seans içerisinde yüksek sayıda saç ekimine imkan sunması,

2- maliyet yönünden daha uygun olması,

3- operasyon suresinin diğer yöntemlere göre daha kısa sürmesi

4- hastadan alınan saç köklerinin kısa süren bu operasyon sayesinde vücut dokusu dışında daha az beklemesi. Bu sebeple ekilen saçların yoğunluk ve kalitesinin üst seviyelere çıkması.